Друзі, якщо ви зібралися в якусь подорож і хочете взяти з собою квадрокоптер, то подивіться список країн нижче. Це список держав або областей, де заборонені або істотно обмежене використання безпілотників.

Я впевнений, що у багатьох з перерахованих держав ця заборона носить формальних характер. Взяти, приміром Росію чи Білорусь.Обидві ці країни є в цьому списку, але я постійно бачу щодня величезну кількість фотографій та відео, які знімаються на території цих країн.

Тим не менш зверніть особливу увагу до перерахованих нижче країн, якщо раптом ви плануєте туди поїхати і познімати там.

Азербайджан (Azerbaijan)

Квадрокоптеры заборонені до ввезення в цю країну і буду конфісковані на митниці

Бангладеш (Bangladesh)

Квадрокоптеры заборонені Управлінням цивільної авіації цієї країни.

Бахрейн (Bahrain)

Квадрокоптеры заборонені до ввезення в країну

Бруней (Brunei)

Заборонені (більш немає ніякої інформації)

Багамські острови (The Bahamas)

Міністерство транспорту та авіації вимагає, щоб усі особи, які бажають ввезти квадрокоптер на Багамські Острови, спочатку отримали свідоцтво про реєстрацію в Департаменті цивільної авіації, а далі Митний департамент видав затриманий квадрокоптер своєму власникові.

Ботсвана (Botswana)

Заборонені

Білорусь (Belarus)

Формально заборонені

Беліз (Belize)

Уряд Белізу тимчасово забороняє ввозити безпілотні літальні апарати для особистого використання. В даний час уряд Белізу розробляє вимоги і правила для відпочиваючих туристів з квадрокоптерами в Белізі. Вжиті заходи дозволять всім мандрівникам в Белізі управляти своїми дрона після задоволення необхідних вимог у відповідності з Законами Белізу.

Колумбія (Colombia)

А ось колумбійський уряд прямо-таки заморочилось.

Ви не можете використовувати дрон вагою більше 25 кг

Ви не можете використовувати дрон з металевими пропелерами.

У дрона повинен бути автопілот.

У дрона повинна бути система GPS

Ваш дрон повинна бути пофарбована таким чином, щоб він був чітко видно. На дрон повинно бути нанесено ваше ім’я і контактну інформацію.

Ви не можете літати над натовпами людей.

Ви не можете літати в погану погоду (а ми й не знали).

Ви не можете літати в межах 5 км (4,4 милі) від аеропорту або літати в обмеженому повітряному просторі.

Ви не можете літати вище, ніж на 500 футів (152 метри) або на відстані більше 1460 футів (500 метрів) від оператора.

Ви повинні взяти приватний пілотний урок в установі, уповноваженому цивільною авіацією Aeronautica.

У вас повинна бути страховка, яка покриває шкоду третім особам (типу нашої ОСАЦВ).

Ви повинні встановити зв’язок з найближчою диспетчерської вежі аеропорту до і під час кожного польоту.

Ви повинні подати план польоту з авіаційним органом не пізніше, ніж за 15 робочих днів до передбачуваної дати польоту.

Десь я вже зустрічався зі схожою бюрократією.

Куба (Cuba)

Заборонені

Єгипет (Egypt)

Заборонені

Гібралтар (Gibraltar)

Малі безпілотні літальні апарати не можуть літати над Гібралтаром без дозволу Директора цивільної авіації. ([email protected])

Нігерія (Nigeria)

Забороняється використання апарата без дозволу Нігерійського органу цивільної авіації (NCAA).

Палестина (Palestine)

Заборонені

Кенія (Kenya)

Оператори дрона повинні отримати дозвіл від Міністерства оборони і Управління цивільної авіації Кенії (KCAA).

Ізраїль (Israel)

Дрони більше 300 грамів вимагають дозволу перед ввезенням в країну.

Індія (India)

Заборонено без дозволу літати. (Http://www.dgca.nic.in/forms/aer_photo.pdf)

Ірак (Iraq)

Заборонені

Сирія (Syria)

Заборонені

Киргизстан (Kyrgyzstan)

Імпорт дронов і їх використання заборонено

Північна Корея

Заборонені

Хоча ні, не правильно, Заборонені головою Трудової партії Північної Кореї, а також вищим керівником і головою Державної ради КНДР, верховним головнокомандуючим, маршалом Кім Чен Ином.

Ліван (Lebanon)

Дозвіл вимагається від Директорату авіації перед польотом безпілотного літального апарату, і все безпілотні літальні апарати повинні бути зареєстровані у ВПС армії.

Шрі-Ланка (Sri Lanka)

Вимагають схвалення Управління цивільної авіації Шрі-Ланки. (Форма заявки: http://www.caa.lk/images/stories/pdf/implementing_standards/sn053.pdf)

Марокко (Morocco)

Імпорт заборонений без попереднього дозволу. Квадрокоптеры на митниці будуть конфісковані, якщо не отримано попередній дозвіл.

Монако (Monaco)

Всі фізичні або юридичні особи, які бажають керувати дроном вагою понад 500 г (1,1 фунта), повинні бути власниками свідоцтва про дозвіл, виданого директором цивільної авіації цієї країни. Це дозвіл включає в себе список пілотів допущених до керування літального апарату, видається на термін дії 3 роки. (Тут можна подати заявку онлайн: http://en.service-public-entreprises.gouv.mc/Conducting-business/Specific-authorisations/Communications-and-media/How-to-apply-for-authorisation-to-operate -drones # etape179499)

Чорногорія (Montenegro)

Дуже багато заборон, поділок на класи БПЛА, на класи територій, 100500 заяв. То що вимагають в Чорногорії від пілотів дронов — в Колумбії взагалі нічого не просять. Кількість правил для пілотів в Чорногорії зайняло б половину цієї статті.

Всі знаємо наш досвід про велику кількість законів і необов’язковість їх виконання на прикладі однієї великої держави.

Мадагаскар (Madagascar)

Ось на Мадагаскарі все просто. Перед польотом на Мадагаскарі потрібен дозвіл. (Інформація та форми заявки тут: http://www.acm.mg/spip.php?article35)

Нікарагуа (Nicaragua)

Імпорт ввезення квадрокоптеров заборонений

Оман (Oman)

Дозвіл (форму заявки AWR 033) має бути спочатку отримано від Державного органу цивільної авіації до польоту. Його погодження може тривати до місяця. Форми заяв можна отримати тут: (http://www.paca.gov.om/contact-us)

Катар (Qatar)

Перед польотом повинно бути отримано дозвіл Управління цивільної авіації.

Сербія (Serbia)

Дрони вагою менше 0,5 кг (1,1 фунта) з максимальною швидкістю менше 20 метрів в секунду (65 футів / с) і максимальною відстанню 15 м (50 футів) і максимальною висотою 10 метрів (33 фути) можуть літати без попереднього дозволу. Всі інші безпілотні літальні апарати не можуть літати без попереднього дозволу Міністерства оборони.

Росія (Russia)

Всі безпілотні літальні апарати вагою менше 30 кг (60 фунтів) повинні бути зареєстровані як у місцевих, так і регіональних органах управління авіації, проте реєстраційні форми ще не були доступні.

Окремі дозволи необхідні для аерофотозйомки або відеозйомки.

Саудівська Аравія (Saudi Arabia)

Заборонені

Словаччина (Slovakia)

Аерофотозйомка може бути виконана після отримання згоди Міністерства оборони Словацької Республіки. У вашому випадку це означає, що ви повинні відправити свою заяву в Міністерство оборони Словацької Республіки, щоб отримати дозвіл на аерофотозйомку і після цього дозволу від Управління транспорту.

Заявка повинна бути подана не менш ніж за 7 робочих днів до передбачуваного польоту.

Заявка повинна включати: назву і адресу оператора повітряного судна, тип літального апарату і його реєстраційний знак, страхове свідоцтво страхування відповідальності щодо збитків, завданих експлуатацією повітряних суден, місце і мета польоту і його тривалість, документи, видані відповідним авіаційним органом держави реєстрації, сертифікат врегулювання адміністративних витрат у розмірі 200 євро, для аерофотознімання та аерофотозйомки потрібний попередній дозвіл Міністерства оборони Словацької Республіки.

Дозвіл Міністерства оборони повинно бути включено в ваше заява, опублікована в AIP Словацької Республіки.

Таїланд (Thailand)

Всі дрони, оснащені камерами, повинні бути зареєстровані в Управлінні цивільної авіації Таїланду (CAAT) до польоту. (Реєстрація може зайняти до двох місяців.)

Всі дрони більше 2 кг (4,4 фунта) повинні бути зареєстровані в Управлінні цивільної авіації Таїланду (CAAT) до польоту. (Реєстрація може зайняти до двох місяців.)

Після реєстрації і затвердження повинні дотримуватися такі правила:

Не літати близько до пілотованих літаків.
Не літайте близько до будь-якій людині, транспортного засобу, будівництва або будівель на відстані менше 30 м (98 футів) по горизонталі.
Дрони не можуть літати в межах 9 км (5,5 миль) від аеропорту або тимчасового аеродрому, якщо це дозволено.
Не літати вище 90 метрів (295 футів).

Контроль та зняття повинні завжди бути видимими під час польоту і не керувати дроном за допомогою камери на вашому пристрої.

Будь-який акт порушення підлягає тюремного ув’язнення строком до 1 року або штрафується до 40000THB (~ 1200 доларів США) або і те, і інше.

Ось хто любить глумиться над туристами, так це Тайські влади.

Туніс (Tunisia)

Заборонені

Ватикан (Vatican City)

Заборонені

Венесуела (Venezuela)

Заборонені

Косово (Kosovo)

Квадрокоптеры повинні бути зареєстровані в реєстрі безпілотних літальних апаратів і експлуатувалися тільки зі спеціальним дозволу, виданого Відомством цивільної авіації Косово. (http://caa-ks.org/wp-content/uploads/2017/03/Rregullore-Nr.-01-2017-p%C3%ABr-Sisteme-t%C3%AB-mjeve-ajrore-pa – пілот-SAP-SQ-SR-EN.pdf). Під час використання БПЛА власник або оператор повинні постійно візуально контактувати з дроном.

Місто Вашингтон, США (Washington, DC)

Дрони не можуть літати в радіусі 15 миль від округу Колумбія.