Вітаю всіх читачів нашого журналу про аерофотозйомку!

Сьогодні я розповім вам про те, як створити інтерактивну панораму на 360° з допомогою квадрокоптера і спеціального програмного забезпечення.

Що таке інтерактивна панорама?

Це додаток або елемент веб-сторінки, що дозволяє людям змінювати кут в заздалегідь знятому просторі з допомогою миші або клавіатури. Воно дає людині відчуття подорожі у цьому просторі.

Приклад панорами з Facebook. Якщо ви клацніть по ній, то перейдете до її перегляду.

Ви можете зробити таку ж панораму і навіть краще самостійно

Приступаємо!

Перше, що вам потрібно — це отримати дуже багато фотографій всієї вашої панорами. Їх повинно бути приблизно від 20 до 26 знімків. Кожен знімок повинен перекривати фрагмент іншого приблизно на 30-40%.

Це дозволить зшити всі фотографії разом без будь-яких швів.

Порада: робіть знімки в одному і тому ж інтервалі часу, щоб світло було на всіх ваших фотографіях. Крім того, постарайтеся уникнути вітряної погоди і, по-можливості, без рухомих об’єктів.

Додаток PTGui

Я придбав додаток PTGui, яке мені допоможе зробити панорамні фотографії. PTGui відмінна програма для створення панорам, які мають величезну кількість настройок і опцій при їх створенні. На жаль, цей програмний продукт не безкоштовний варто 7681 р. за звичайну ліцензію. Але, існує і триальна версія, щоб ви змогли випробувати можливості цього продукту і встигнути його порівняти з іншими програмами. До речі, ось вони:

  • Kolor Autopano (платна)
  • Kolor GigaPano (платна)
  • Microsoft Image Composite Editor (безкоштовно)

Зшивання фотографій в панораму з допомогою PTGui

Нижче я розповім вам про трьох основних кроків створення панорам з допомогою PTGui.

Крок 1. Завантаження фотографій

Відкрийте PTGui і завантажте всі 26 зображень, перетягнувши їх.

Далі з’явиться спливаюче вікно з питанням яка використовувалася камера.

В залежності від того, з якою камери ви знімали, він буде автоматично завантажувати інформацію на основі даних EXIF, або ви можете вручну ввести ці параметри і вказати тип об’єктива: широкоугольник, нормальний або телеоб’єктив.

Крок 2. Вирівнювання фотографій

Після цього клікніть по Align Images… PTGui буде аналізувати зображення і потім він буде автоматично зшивати їх разом в єдину панораму

Як тільки це буде зроблено, перейдіть на вкладку Preview, щоб побачити версію з низьким дозволом, як буде виглядати ваша панорама.

Після того, як відкриється вікно попереднього перегляду, використовуйте мишу, щоб подивитися повністю всю панораму. При попередньому перегляді зображення, якщо ви нахиліть його і будете дивитися «вгору», то побачите велику чорну дірку в небі. Її можете просто виправити з допомогою Photoshop, використовуючи інструменти Content Aware and/or Clone Stamp. Треба просто експортувати панораму в TIFF-файл за допомогою опції експорту і виправити цю діру.

Крок 3. Створення панорами

Якщо на попередньому перегляді (Preview) ваша панорама виглядає добре, перейдіть на вкладку Create Panorama і натисніть Set optimum size і якість — quality: 95%, щоб отримати панораму зображення з високою роздільною здатністю.

Якщо вам потрібен файл меншого розміру, то просто змініть вручну параметри ширини (width), висоти (height) та якості (quality).

Якщо ви плануєте опублікувати на сайті, такому як Facebook, виберіть JPEG формату файлу.

Нарешті, виберіть папку на вашому комп’ютері, у яку ви хочете зберегти, і натисніть кнопку Create Panorama.

І в ув’язненні відеоінструкція (правда, англійською мовою).