Спеціальна Астрофізична обсерваторія Російської Академії Наук і секретні матеріали.

Від Домбая до Архиз рукою подати. Всього 2 години в дорозі, але не в нашому випадку. Ми ж товариші цікаві, нам все цікаво. Ось і зараз не змогли проїхати повз найбільшого у світі телескопа, який занесений в Книгу Рекордів Гінеса.

Найпотужніший радіотелескоп з діаметром рефлекторного дзеркала близько шести ста метрів в діаметрі знаходиться недалеко від станиці Зеленчуцька, на висоті ста сімдесяти дев’яти метрів на рівнем моря. Одна з основних цілей телескопа — виявлення штучних сигналів неземного походження. Число бажаючих поспостерігати за нашою сонячною системою втричі перевищує можливості цього телескопа.

А на чотири з половиною кілометри південніше розташований ще один цікавий повноповоротний радіотелескоп радіоастрономічної обсерваторії «Zelenchukskaya».

Але найбільше справила на мене враження Спеціальна Астрофізична обсерваторія Російської Академії Наук, знаходиться ще далі, на висоті двох тисяч сімдесяти метрів. Там встановлений найбільший в Євразії оптичний телескоп з діаметром головного монолітного дзеркала шість метрів, створення якого тривало близько десяти років. ⠀
Знаходиться ця обсерваторія на вершині гори з шалено крутими видами.

Потрапити сюди можна тільки з екскурсією в п’ятницю, суботу і неділю. Ми приїхали у вівторок, але кремлівська школа переговорів дала свої плоди і ми на вершині.

Ідеально, обсерваторія в тумані на висоті двох тисяч трьохсот метрів виглядає саме так, як я уявляв собі, читаючи книжки Кріса Картера про Секретні матеріали. Вже дуже приваблює мене вся ця інопланетна тема.

Поки писав цю історію, купив черговий бестселер The X-files Джонатана Мэйберри, який в 2016 році добрався до Росії. Зачитаюсь.

Насичений день, ночуємо в лухари готелі Архиз, прямо поруч з підйомниками і камазами, які активно готуються до майбутнього гірськолижного сезону. ⠀
Продовження в наступній і заключної частини…