Будівництво Олімпійського парку тривало п’ять років. За цей час була проведена воістину титанічна робота: споруджено величезний стадіон, численні палаци-арени для проведення змагань на льоду, Олімпійське село, медіа-центр, створена масштабна транспортна інфраструктура. У всіх будівлях відчувається креативне мислення архітекторів, дизайнерів, інженерів, фахівців з цифровим технологіям.

Спортивні комплекси в країнах, які проводили такі знаменні події, як Олімпійські ігри, стають символами епохи, народним надбанням, місцем, де і по завершенні головних спортивних змагань світу продовжує кипіти життя. І Росія – не виняток. Після того, як завершилася зимова Олімпіада, Олімпійський парк Сочі не раз було ареною, приймаючої престижні міжнародні змагання; тут відбувалися великі політичні і громадські форуми світового значення, фестивалі, феєричні шоу та виставки. Вхід сюди відкритий для кожного, хто бажає дізнатися, як виглядає одна з головних визначних пам’яток сучасної Росії, а також долучитися до світу спорту та незвичайних розваг.

Стадіон «Фішт»

Стадіон «Фішт» – саме грандіозне спорудження Олімпійського парку Сочі, де проходили церемонії відкриття і закриття Олімпійських ігор. Згідно з проектом, стадіон за своєю формою і оформлення повинен був представляти собою гігантське стилізоване пасхальне яйце Фаберже. Але від цієї ідеї відмовилися, і в основу затвердженого проекту лягла форма споруди, що нагадує одночасно мушлю і вершину гори.

Біля трибуни стадіону 4: дві бічні, криті напівпрозорим міцним полімером полікарбонатом, і дві торцеві, відкриті, з верхніх ярусів яких відкривається чудовий вид на засніжені хребти Кавказьких гір. Назва одній з гірських вершин – «Фішт» (у перекладі з адигейського мови «біла паморозь», «седоглавая») – і дало назву спортивній арені.

До дня відкриття Олімпіади на трибунах «Фишта» розмістилися 40 тисяч глядачів, але після 2014 року тут були проведені додаткові будівельні роботи, і сьогодні, напередодні чемпіонату світу з футболу, який відбудеться в Сочі в 2018 році, великі трибуни стадіону готові прийняти 45 тисяч вболівальників. У 2017 році тут вже відбулося чотири матчі Кубка конфедерації під егідою ФІФА – своєрідного репетиційного турніру перед чемпіонатом світу.

Льодовий палац «Великий»

Під час проведення зимових Олімпійських ігор льодовий палац «Великий» був головним хокейним стадіоном. Складна інженерна споруда багатофункціональне, воно має в своєму розпорядженні двома льодовими аренами (демонстраційного та тренувального), і може бути використане не лише для проведення спортивних змагань на льоду, але і для змагань з ігрових видів спорту. Демонстраційна арена здатна трансформуватися в грандіозну концертну площадку, ринг для боксу, поміст для гімнастів, тут можна проводити фестивалі, циркові вистави, виставки, ярмарки. Палац включає в себе підземну і наземну частини, він здатний прийняти близько 12 тисяч гостей. Сьогодні льодовий палац «Великий» є також домашньої майданчиком місцевої хокейної команди «Сочі».

Пластичне за своєю формою споруда добре видно з моря (до узбережжя всього 300 м). Ідеальний еліпс купола органічно вписаний у навколишній ландшафт. Ця величезна перлинно-біла покрівля нагадує одночасно замерзлу краплю роси і прочинені мушлю. Плавно згинаються фасади виконані із спеціально виготовленого криволінійного скла. У денні години льодовий палац переливається дзеркально-сріблястими відблисками, у більш пізній час крізь прозорі фасади можна розглянути його красивий внутрішній інтер’єр.

Льодовий палац «Айсберг»

Одна з архітектурних чудес Олімпійського парку – прекрасний льодовий палац «Айсберг» на 12 тисяч глядачів. Він був збудований для змагань з фігурного катання та видовищного шорт-треку (вид ковзанярського спорту). Внутрішня площа «Айсберга» становить близько 68 тисяч квадратних метрів.

Після Олімпіади будівлю планували демонтувати і перевезти в інший регіон країни, а на його місці звести велотрек. Але потім плани змінилися, і палац «Айсберг» залишився в Сочі.

Зараз тут проводяться чемпіонати Росії з фігурного катання та хокейні турніри. Молодіжні збірні хокеїстів розігрують тут престижний «Кубок Чорного моря». А ще в «Айсбергу» проводять шикарні льодові шоу за участю зірок фігурного катання. Найпопулярніші – «Кармен», «Бременські музиканти», «Ромео і Джульєтта»; вартість квитків – від 1500 рублів.

Льодова арена «Шайба»

Льодова арена «Шайба» знаходиться неподалік від льодового палацу «Великий» і є другим після нього спортивною спорудою за величиною і значимістю. Будівля, що має форму шайби, здатне вмістити 7 тисяч глядачів. Його фасад, розфарбований обривистими, стрімкими синіми, блакитними, білими лініями, надає критій арені схожість зі сніговим вихором. У вечірній час його ефектно висвітлюють 700 світильників зі спеціальними програмами підсвічування, і в цю пору льодова арена стає схожою на зоряне небо, яке прорізають безліч комет.

Під час зимової Олімпіади тут змагалися хокеїсти, а пізніше, в дні проведення Паралімпійських ігор, тут проходили змагання з следж-хокею. У 2013 році ця льодова арена отримала статус Всеросійського дитячого спортивно-оздоровчого центру, і тепер тут тренуються і змагаються майбутні чемпіони.

Льодовий каток «Крижинка»

Поруч з «Шайбою» розташований льодовий каток «Крижинка», що став центром масового катання на ковзанах. Він приймає всіх любителів цього виду спорту по п’ятницях, суботах і неділях у вечірній час – з 20:00 до 23:00. Вхідний квиток коштує 400 рублів, оренда ковзанів – 200 рублів (в заставу потрібно буде залишити 1000 рублів або документ, що посвідчує особу).

Керлинговый центр «Крижаний куб»

Керлинговый центр «Крижаний куб» – лаконічне в архітектурному плані споруда, оформлене у сіро-білих тонах. Під час зимової Олімпіади воно служило місцем проведення змагань з керлінгу – старовинної шотландської командній грі на льоду. У будинку чотири поверхи, і воно здатне вмістити 3000 глядачів.

Сьогодні тут кожен бажаючий може отримати урок гри в керлінг, багато фірм проводять тут корпоративи, в програму яких включаються змагання з цього виду спорту між колегами. В «Крижаному кубі» також проводяться концерти і зйомки телепередач, в тому числі Comedy Club.

«Адлер-Арена»

Критий ковзанярський центр «Адлер-Арена», вражаючий своїм оригінальним дизайнерським рішенням, розташований в центральній частині Олімпійського парку. Довжина овального стадіону – 400 м, в такій же формі витриманий його фасад, оформлений тонованими вітражними вікнами. В період проведення Олімпіади тут змагалися понад 170 ковзанярів з усіх куточків планети.

По завершенню Олімпійських ігор «Адлер-Арену» перепрофілювали, демонтувавши холодильне обладнання. Сьогодні на базі цієї спортивної споруди діє тенісна академія, проводяться федеральні і міжнародні змагання з тенісу. Також тут тренуються і змагаються гімнасти.

У 2016 році в «Адлер-Арені» відкрили батутний центр, що став дуже популярним серед жителів Сочі і гостей міста. Тут є кілька зон: для професіоналів, аматорів, дітей, а також окрема зона «батут і фітнес».

Центр працює з 9:00 до 22:00 щодня.

Сочі Автодром

Ця гоночна траса світового значення є ще однією гордістю Олімпійського парку Сочі. Офіційно траса відкрилася в 2014 році, і за цей час тут відбулося безліч міжнародних змагань, у тому числі етапи престижного чемпіонату «Формула-1».

Сюди можна звернутися з екскурсією за 500 рублів, а також придбати квитки в Зону вільного відвідування або на трибуни, з яких можна спостерігати за різними відрізками траси. Про ціни на квитки дізнавайтеся в касах, вони коливаються, так як періодично у вартість включають відвідування додаткових розважальних заходів.

У 2017 році у приміщенні Головної трибуни Автодрому відкрилася льодяна галерея «Калейдоскоп». Тут гостей чекають 20 тонн сибірського льоду, доставленого з поверхні озера Боярське (Томська область). Тут ви побачите оригінальні скульптури з льоду, зможете сфотографуватися в спеціальних підготовлених місцях, надівши «крижаний» плащ або вбравшись в симпатичну зимовий одяг – стилізовані валянки, шапки-вушанки, плащі-накидки.

Галерея працює щодня без вихідних з 10:00 до 22:00.

Співаючі фонтани

Коли сідає сонце, Олімпійський парк Сочі стає схожий на казкове царство. Ефектно підсвічуються олімпійські арени, які вдень вражають своїм урбаністичним виглядом, немов переодягаються в інший наряд і перетворюються в сяючі вогнями палаци. В цей час в Олімпійському парку починається грандіозна вистава – шоу співаючих фонтанів.

Світло-музичний фонтан «Чаша Олімпійського вогню», або, як його ще називають, «Води Олімпійської плази», розташований на головній еспланаді парку перед стелою-факелом, де в 2014 році було запалено Олімпійський вогонь. Фонтан знайомий всім любителям спорту, завдяки транслювалася на весь світ церемонії відкриття і закриття зимової Олімпіади.

Це неймовірно технологічне споруда, наповнений різноманітним обладнанням: потужними насосами, комп’ютерами, кілометрами кабелів і трубопроводів. Але вся «начинка» прихована під землею, а погляду туристів відкривається скульптурна композиція, що нагадує длинношеюю білу птицю, обнявшую крилами овал озера. Загальна висота конструкції – близько 50 м, а діаметр водної гладі чаші-озера – 75 метрів.

264 індивідуально пофарбовані потужними світильниками струмені фонтану здіймаються вгору на висоту від 30 до 70 м за допомогою гиперпушек і минипушек. Подібно до гігантського еквалайзеру, співаючі фонтани відгукуються на зміну музичного супроводу, плетучи нескінченні візерунки з води. Гармонія танцю води і музики особливо вражає, коли звучать класична музика, культові мелодії радянської епохи, російський фольклор. Під час цього унікального представлення ви будете, немов заворожені, спостерігати, як бризки фонтану перетворюються у безліч феєрверків – цей приголомшливий ефект створюється за допомогою фотодіодів. Складається враження, ніби у фонтані відображається зоряне небо. Таємничість і загадковість видовища посилює штучний туман, що огортає поверхню озера з фонтанами.

Якщо ви бажаєте спостерігати за шоу з близької відстані, приїжджайте раніше (за годину або два) і захопіть з собою серветки або паперові рушники, щоб періодично прати з себе крапельки води. Зручно милуватися поданням і неподалік – на трав’яних газонах. Врахуйте, що добиратися пішки від центрального входу до фонтану доведеться близько півгодини.

Взимку шоу співаючих фонтанів можна відвідати з 18:00 до 19:00, влітку – з 20:30 до 21:30, навесні і восени – з 19:00 до 20:00. Іноді час подання змінюється – це залежить від погоди і тривалості світлового дня. Також слід знати, що періодично фонтан закривають для проведення профілактичних робіт, тому краще уточнити розклад проведення шоу на сайті Олімпійського парку Сочі.