Друзі, вітаю вас у нашому журналі про аерозйомку з квадрокоптера!

Якщо ви хочете зробити своє відео з квадрокоптера куди більш динамічніше, видовищніше або просто шукайте нові ідеї для зйомки, то подивіться наступні 7 прийомів, які я завжди використовую в своїх видеопроектах.

Зробити все це зовсім неважко, хоча не всі прийоми відразу вийдуть ідеальні. Безумовно, ключовий фактор — це практика, багато практики. Але спробувати зробити це можна прямо сьогодні, як тільки ви підете знімати щось зі свого квадрокоптера.

1. Обгін

Цей спосіб зйомки робить акцент на поділі між основним об’єктом і фоном.

Як це зробити: ви пролітаєте повз об’єкта (зверху чи збоку), щоб показати пейзаж або фон

Ось кілька ідей, як використовувати цей прийом:

 • Ваш персонаж йде до моря, озера або річки, і поки він зупиняється, пролітаючи повз нього, щоб дати акцент його подальшого шляху.
 • Цей прийом можна використовувати для зйомок музичного кліпу — помістіть групу на тлі красивого пейзажу з горою позаду. Летячи до них, буде здаватися, що група наближається до камери дуже швидко, в той час як гора все ніяк не зміщується з місця. Це створить гарний контрастний ефект.
 • Пролітаючи повз чогось високого, щоб відкрити вид на село або природний пейзаж (можливо, пролітаючи повз маяка і покажіть берег позаду нього з гарним пляжем, скелястим урвищем і морем).

2. Зміна кута камери

Це самий простий інструмент, на мій погляд, але результат його застосування завжди дуже цікавий. Успіх цього прийому дуже залежить від вашої необмеженої фантазії.

Як це зробити: просто наведіть камеру вниз, а потім повільно переміщайте підвіс камери вгору, одночасно рухаючи вперед або назад ваш квадрокоптер.

Ось кілька ідей про те, як використовувати цей прийом:

 • Летите близько до поверхні озера з камерою вниз, а потім плавно підніміть камеру, щоб показати красиві гори, які оточують його.
 • Ви можете зробити зворотне: летите з камерою вперед (наприклад, над берегом у бік океану), а потім нахиліть камеру, щоб сфокусуватися на людях, які засмагають на пляжі під вами.

3. Об’єкт інтересу

Якщо ви робите це вручну, то це може бути трохи складно, але ви можете використовувати інтелектуальні автоматичні режими польоту, які існують в сучасних квадрокоптерах.

Як це зробити: ви рухаєтеся ліворуч або праворуч від об’єкта зйомки і постійно змінюєте кут повороту дрона, щоб він завжди стояв перед об’єктом зйомки.

Як зробити це автоматично: у більшості безпілотних літальних апаратів дорожче $500 є опція інтелектуального режиму, яку можна активувати. Досить просто вибрати відстань від об’єкта, і він буде відмінно літати навколо цієї точки.

Якщо у вас є DJI Mavic, Spark, Phantom або Inspire, то спробуйте зняти в інтелектуальному режимі польоту під назвою «Point of Interest».

Пам’ятайте, що ви не повинні робити 360 градусів навколо об’єкта. Це може стати нудним для аудиторії, яка буде дивитися це відео. Досить просто трохи пролетіти, утримуючи об’єкт посередині, щоб зосередитися на його важливості або красі.

Ось кілька ідей про те, як використовувати це режим:

 • Політ навколо Маяка (я думаю, що я люблю море занадто сильно, lol). Ви також можете спробувати це вночі, коли він горить!
 • Зробіть політ навколо вашого приятеля, який йде або навіть стоїть на місці.

4. Очима птиці

Це один з тих знімків, які відмінно підходять для фотозйомки з квадрокоптера, але він може працювати так само добре і для відео. Це рідко переглядається перспектива і вона буде дуже ефектно виглядати.

Як це зробити: підніміть свій безпілотний літальний апарат на достатню відстань у повітрі і нахиліть вниз камеру — далі так летите в будь-якому напрямку.

Ви також можете просто залишитися на одному місці і нехай дія розгортається внизу саме по собі .

Де це можна використовувати:

 • Зробіть знімок на пляжі з безліччю парасольок, показуючи гарний візерунок з хвилями океану, створюють приємне рух.
 • Помістіть в кадр людину або групу людей, що лежать на спині в поле з квітами або в іншому мальовничому місці, де вітер злегка колише їх.
 • Розділіть ваш кадр на дві частини, показуючи частина землі, частина води, де ви створюєте хороший контраст з чимось статичним.

5. Розкриття кадру

Такий прийом дуже просто виконати і при правильному використанні він може дати дуже потужний ефект. Цей спосіб поєднує в собі два вищеописаних прийому: обгін і зміна кута камери.

У наведеному вище прикладі на передньому плані знаходиться пагорб, який ви бачите, а на задньому плані — все вітряних електростанціях, небо і сонце. Фактичне «розкриття» — це коли я пролітаю над переднім планом, щоб розкрити повністю фон. В якості додаткового ефекту спалах сонця «підриває» кадр, коли квадрокоптер піднімається над пагорбом.

Як це зробити: найголовніше, починайте летіти низько щоб просто бачити тільки передній план, а потім почніть збільшувати висоту, поки весь фон не опиниться в кадрі.

Ось кілька ідей, як використовувати це прийом:

 • Летите повільно паралельно будівлі, щоб показати панораму, що відкривається за будівлею.
 • Помістіть в кадр захід між деревами або будівлями: рухаєтеся паралельно їм так, щоб промені то з’являлись, то зникали.

6. Спостереження за об’єктом зйомки

Цей спосіб зйомки збоку — один з моїх улюблених інструментів зйомки з квадрокоптера.

Як ви знаєте, більшість сучасних безпілотних літальних апаратів мають функцію автоматичного стеження за об’єктом. Вони можуть слідувати за людьми або іншими об’єктами, які ви вибираєте на екрані вашого контролера.

Як це зробити: ви можете зробити це, переміщаючи дрон паралельно вашому основного рухомого об’єкту зйомки і постійно рухаючись за ним.

Ваше завдання полягає в тому, щоб відстежувати об’єкт весь час. Головне — тримати об’єкт зйомки в одному і тому ж місці екрану як можна довше. Це стає набагато складніше, коли ви віддаляєтеся від об’єкта або, навпаки, коли об’єкт змінює напрямок свого руху. Щоб зробити це ще більш цікавим, спробуйте піднімати квадрокоптер вгору, щоб отримати більш динамічний ефект.

Ось кілька ідей, як його використовувати:

 • Слідуйте за рухомим автомобілем, який входить в кадр. Ви можете зробити це, летячи з тією ж швидкістю, що і їде автомобіль і утримуючи його в центрі кадру (або в одній з точок перетину правила третин). Ви можете летіти на швидкості нижче ніж автомобіль і дозволити автомобілю швидко пройти через кадр, щоб показати його швидкість.
 • Слідуйте за човном близько до води, ловлячи відображення сонця у воді на заході.

7. Helix

Я знаю, я сказав, що всі ці прийоми легко робити. Але цей просто дуже хороший (хоча куди складніше попередніх), щоб їм не поділитися з вами.

Як це зробити: піднімайте або опускайте дрон під час польоту навколо об’єкта, щоб створити спіральну траєкторію польоту.

Цей спосіб також можна знайти як інтелектуальний режим польоту в квадрокоптерах DJI, але, як і всі ці прийоми, краще всього навчитися робити його вручну.

Ось кілька ідей про те, як це використовувати:

 • Покажіть гору. Це можна використовувати, коли спочатку кладеш гору / стіну / ліс в кадрі і піднімаєшся навколо неї, щоб показати пейзаж позаду.
 • Helix навколо вежі / висотного будинку — якщо у вас високий об’єкт зйомки, то краще всього захопити її повністю цим прийомом.