Факти про місто Рибінськ

За свою історію місто шість разів змінював назву

 • до 1504 року — Усть-Шексна;
 • до 1777 року — Рибна слобода;
 • до 1946 року — Рибінськ;
 • до 1957 року — Щербаков;
 • до 1984 року — Рибінськ;
 • до 1989 року — Андропов;
 • з 1989 року по теперішній час — Рибінськ.

Рибінськ розташований в Центральній Росії

На північно-заході Ярославської області поруч з Рыбинским водосховищем біля місця злиття Волги і Шексны. Міські райони стоять на обох берегах Волги і тягнуться вздовж неї на 22 кілометри.

Рибінськ знаходиться близько від Ярославля і зовсім недалеко від Москви

 • від Ярославля— 82 кілометри;
 • від Москви — 366 кілометрів;
 • від Санкт-Петербурга — 624 кілометра.

Герб Рибінська з’явився на рік пізніше присвоєння статусу міста. Розроблено Йоганн фон Энденом і затверджено 20-го червня 1778-го.

Являє собою червоний щит, розділений на дві частини. У верхній поміщений губернський символ, який зображує ведмедя з золотою сокирою на лівому плечі. У нижній частині зображено блакитний пояс водної гладі і дві стерляді, що свідчать про достаток риби. Детальніше про історію герба і трактування його символів читайте за посиланням.

Рибінськ в 25 разів менше Москви по площі:

 • площа Рибінська — 10100 гектарів;
 • площа Рибінського району — 314900 гектарів;
 • площа водних ресурсів — 109900 гектарів.

Рибінськ входить в сотню найбільших міст Росії

Населення Рибінська за даними Росстату на 1.01.2017 — 190 429 осіб.

Рибінськ — промисловий центр Ярославської області

«ОДК — Сатурн» виробляє авіаційні двигуни для цивільної та військової авіації, енергетичні установки та агрегати для кораблів Військово-морського флоту. Суднобудівний завод «Вимпел» спускає на воду військові кораблі для Росії і зарубіжних країн, а також цивільні транспортні судна та яхти. «Верф братів Нобель» спеціалізується на великогабаритних судах: танкерах і баржах. Рибінська ГЕС, що входить в Верхневолжский каскад «Русгідро», що виробляє електроенергію з вод Рибінського водосховища. Конструкторське бюро «Луч» розробляє і серійно виробляє безпілотні літальні апарати для міністерства оборони Росії. Завод італійського холдингу Prysmian випускає кабельну продукцію, включаючи унікальні для Росії високовольтні кабелі. Ще одне кабельне виробництво розгорнуто на заводі «Рыбинсккабель». Підприємство «Російська механіка» збирає вітчизняні снігоходи «Буран» і «Тайга», а також всюдиходи і квадроцикли. Енергетичні установки та газоперекачувальні агрегати створюють в компаніях «ОДК — Газові турбіни» і «Російські газові турбіни». Підприємства «Раскат» і «Завод дорожніх машин» виробляють асфальтові катки, грейдери, снігоприбиральні машини та комунальну техніку. Рибинський приладобудівний завод профілюється на розробці світлодіодних світильників, обладнання для авіації і космонавтики, створення установок для вирощування штучних сапфірів.

У Рибінську люблять свята

Щорічно проводяться День міста, Фестиваль поезії та пісні поета Льва Ошаніна, Патріотичний фестиваль пам’яті адмірала Федора Ушакова, святковий передноворічний карнавал «Навала дідів морозів» та чемпіонат «Рибінська рибалка».

Рибінськ — цікавий місто

Поряд з Губернському знаходиться одне з найбільших у Європі штучних озер — Рыбинское водосховище, іменоване також з-за своїх розмірів Рыбинским морем. Його сторож — дивовижне з інженерної та архітектурної точок зору будівля шлюзу. А відразу за ним — величний багатометровий монумент «Мати Волга». На берегах водосховища знаходяться десятки баз відпочинку і готелів.

У Рибінську майже в первозданному вигляді зберігся архітектурний ансамбль історичного центру. Хочете побачити, як виглядав на початку XX століття великий і заможний купецький місто — приїжджайте в Рибінськ! Дізнайтеся, де народилися і виросли засновники відомих голлівудських студій 20th Century Fox і Metro-Goldwyn-Mayer; перенесіться в 50-ті на машині часу експозиції «Радянська епоха»; Розгадайте загадки російської Атлантиди — затопленого водами рукотворного моря міста Мологи; вивчіть дивовижні колекції російського і західного мистецтва у найбільшому музеї Верхньої Волги. І це далеко не все, що чекає вас в Рибінську. Ласкаво просимо!