Друзі, вітаю вас!

Вже багато стали викладати перший сніг в свої Instagram акаунти — зима на підході. Є аэрофотографы, які відобразили припорошені снігом дерева в цьому сезоні. Поки що погода досить тепла, тим не менш морози вже ось-ось вдарять.

Багато аэрофотографы з Сибіру розповідали, що літали при сильних морозах: -20 і нижче. Відомий мандрівник і блогер Сергій Доля робив фотографії на свій DJI Mavic Pro в Якутії в минулому році при температурі -38. Я ж сам мав можливість літати тільки при -15…-17 минулої зими.

Я поділюся з Вами деякими рекомендаціями для аерофотозйомки з квадрокоптера на морозі.

Смартфон

Багато пілоти дронов використовують в якості смартфона для роботи з додатком DJI GO 4 — iPhone. В теплу пору року — це прекрасний варіант. Однак, існують моделі смартфонів iPhone і планшетів iPad / iPad Mini, які зовсім не пристосовані до негативних температур. Варто їм трохи побути на морозі, як він вимикається.

Досить багато недорогих смартфонів, які дружать з морозами. Я використовую телефон Huawei Honor 8 Pro. Наскільки мені відомо, більшість акумуляторів в смартфонах на OS Google Android витримують мороз.

View this post on Instagram

Труби… 🏭 #industrial #plant #factory #aerial #aerialphotography #skypixel #dronephoto #dronepilot #dji #djiphantom #djiglobal #drone #dronephotography #dronephoto #winter #snow #sunrise #morning #dronestagram #droneofficial #droneoftheday

A post shared by Igor Ogaryov▪️Russia Moscow 🇷🇺 (@i.ogaryov) on Mar 13, 2018 at 9:42am PDT

Підготовка квадрокоптера перед зльотом в мороз

Обов’язково потрібно повністю зарядити не тільки акумулятори (це само собою зрозуміле), але і пульт управління. Дрон я готую до запуску в теплі — в машині, а саме: кріплю гвинти (у мене DJI Phantom 4 Pro), знімаю транспортувальні захист підвісу, підключаю пульт до смартфону. Акумулятор квадрокоптера я при цьому витягаю і тримаю у внутрішній кишені куртки. Як тільки весь комплект зібраний — я вже виходжу з машини, встановлюю свій квадрокоптер на місце зльоту, вставляю акумулятор і відразу включаю дрон. Пульт можна включити відразу після цієї процедури, а можна і навпаки — ще до виходу з тепла.

Політ

Під час польоту взимку я намагаюся не допускати рівень заряду акумулятора до жовтої зони. Завжди роблю невеликий запас (10-15% від наявної довжини «зеленої» шкали). Акумулятори в сильний мороз можуть вести себе непередбачувано: почати розряджатися куди швидше, ніж влітку.

Все інше — як влітку.

Після польоту

По приземленню квадрокоптер і пульт потрібно відразу віднести тепло. Щоб уникнути утворення великої кількості конденсату на дрон, я дуже сильно прогріваю салон свого автомобіля, а саме — включаю сильний теплий потік повітря з печі у бік ніг. Свій безпілотник після польоту в мороз я поставлю на підлогу машини, де повинні розташовуватися ноги на пасажирському місці. Там він швидко прогріється, а сильний потік теплого повітря не дасть утворитися конденсату. Акумулятор витягаю, щоб тепле повітря краще пройшов всередину квадкрокоптера.

Про одяг

Зрозуміло вам знадобиться тепла куртка і брюки. Можливо, вам буде необхідно термобілизна — це залежить наскільки сильний мороз і вологе повітря.

Зверніть увагу на взуття. Вам доведеться стояти на снігу близько 30 хвилин і швидше за все будете тільки переступав з ноги на ногу: навряд чи будуть які-небудь інші активності. В якості взуття можуть підійти або спеціальні зимові морозостійкі черевики з гарною підошвою, яка не дасть замерзнути ваших пальцях ніг.

Є відмінний недорогий варіант взуття, який ви можете взяти з собою і переодягнути перед тим як вийти з машини — валянки. Вони абсолютно не зручні для водіння і ходьбі в місті, але в мороз на снігу — це ідеальний варіант.

View this post on Instagram

Ну коли ж закінчиться зима? ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ #фотодляроссии #зима #instadroned @instadroned #droneguide @drone.guide #dronewise @dronewise #fromwhereidrone @fromwhereidrone #dronefeed @drone_feed #dji #djiglobal @djiglobal #droneoftheday @droneoftheday #dronestagram #djiphantom #dronecharm @dronecharm #dronenature @dronenature #drnland #winterishere

A post shared by Igor Ogaryov▪️Russia Moscow 🇷🇺 (@i.ogaryov) on Mar 15, 2018 at 12:10am PDT

Ще потрібно захистити пальці ваших рук від морозу. При цьому повинна бути можливість використання тачскріна смартфону при роботі з додатком DJI GO 4. Я купив для цих цілей зовсім недорогі рукавички, в яких можна користуватися смартфоном не знімаючи їх.

Не забуваємо про голову та вуха. Візьміть гарну шапку.

І ще в мороз і сонце — дуже яскраво взимку. Подбайте про очах — візьміть сонцезахисні окуляри, щоб сильно не жмуритися.

Приємних зимових польотів.